בית » בית ומשפחה » הכל על מנדף למטבח

הכל על מנדף למטבח

מנדפים הם חלק חשוב בכל מטבח ולכן חיוניים גם במסעדות, בתי קפה ובתי אוכל. מנדף משמש בתור קולט ותפקידו להחזיק מעמד גם בתנאים קשים. בעזרת המנדף ניתן לינוק את העשן והאדים הרעילים שעולים מתוך המטבח, לסנן ולהרחיק ריחות לא נעימים ולאפשר אוורור יעיל.

מה מאפיין מנדף איכותי?

יש סוגים שונים של מנדפים ולכל אחד מהם מאפיינים אחרים. ההבדלים העיקריים קיימים בין מנדפים למטבח ולבתי אוכל, מנדפים לתעשיית התרופות, מנדפים לתעשיית ייצור הנשק ומנדפים למלטשות יהלומים שבהן הסכנה העיקרית היא רסיסי אבני.מנדף - אוטמי זקין

הנה כמה יתרונות שאפשר להשיג באמצעות מנדף למטבח ולמסעדה:

  • הגנה על בריאות העובדים
  • שיפור איכות האוויר בסביבת האוכל והסועדים
  • אפשרות התקנה בכל סוג של מטבח
  • קליטה מהירה של גזים רעילים, אדים ועשן שנפלטים בתהליכי בישול, טיגון ואפייה

מומלץ להתרשם מהקטלוג המגוון של מנדפים לפני שבוחרים אותם עבור המטבח. כך ניתן לראות מקרוב את ההבדלים בין קולטי אדים למנדפים תקרתיים, בין מנדף למרכז המטבח למנדפים צמודי קיר ובין מנטף קטום למנדף מצחיה. מעבר לכך, בדגמים החדשים ניתן לשלב ערך דקורטיבי בתוך מנדף למטבח וכך לעמוד בסטנדרטים מחמירים של בקרת איכות אסתטית.

ניקוי ותחזוקת מנדפים

שימוש יעיל במנדף למטבח מותנה בתחזוקה קבועה ובניקוי לעיתים קרובות. מטרת התחזוקה היא להסיר שומן ולכלוך שמצטברים בדפנות המנדף. את התחזוקה מבצעים באמצעות ארגז כלים מיוחד ועל בסיס ניסיון של אנשי מקצוע. הניקיון והתחזוקה גם נדרשים מבחינת הרשויות שמאפשרות את השימוש במטבחים תעשייתיים ופרטיים. כמו כן, ניקוי מנדף הוא הזדמנות לנקות ארובות ולבדוק את התקינות של מתקני סינון אלקטרו-כימיים לפירוק מהיר של השומנים שנמצאים בעשן ובאדי בישול.

אפשר להתייעץ עם אנשי מקצוע בכל מקרה של התלבטות ולקבל המלצות על מנדף למטבח. המטרה של ההמלצות היא להתאים את המנדף בצורה הטובה ביותר לאופי של המטבח, לסוגי הבישול או הצלייה ולכמויות הטיגון. המנדף משתלב בצורה נוחה בתוך המטבח התעשייתי והוא מתאים גם למטבחים אסתטיים של מסעדות ובתי קפה. עם זאת, חשוב להקפיד על התחזוקה והניקיון התקופתיים.

המאמר באדיבות בוטיק מטבחים – חברה המבצעת חידוש מטבחים

Share Button


חדשות נוספות