בית » בית ומשפחה » הכל על עורך דין לדיני משפחה

הכל על עורך דין לדיני משפחה

עו"ד דיני משפחה עוסק בכל הקשור לניהול משפטי של המשפחה כיחידה והיחסים בין בני המשפחה

עו"ד דיני משפחה עוסק בנושאים רבים ומגוונים אשר כולם קשורים לניהול המשפחה או הסדרת היחסים בין בני המשפחה השונים. אנשים רבים זקוקים לעזרתו של עו"ד דיני משפחה במהלך חייהם, ועבודתו מלווה אותנו החל מהנישואים ועד הפטירה, ולכן כדאי להכיר את תחומי ההתמחות המשפטיים שבהם הוא עוסק.

אז במה עוסק עו"ד דיני משפחה?

  • הסכם ממון: כאמור, עו"ד דיני משפחה מלווה אותנו כבר מהיום הראשון כמשפחה, וכאשר אנו מעוניינים בכתיבת הסכם ממון, זהו סוג עורך הדין אליו נפנה. הסכם ממון הינו הסכם אשר מסדיר את התשלומים של בני הזוג זה כלפי זה במקרה שלי גירושין, בגידה וכדומה, והוא נחתם לפני או אחרי החתונה. החוקים בנוגע לכתיבת הסכם ממון מורכבים, היות ועליהם לא להתנגש עם חוקים מדיניים אחרים בנוגע לגירושין, ולכן חשוב להיעזר במומחה המכיר את שני התחומים. עו"ד דיני משפחה הינו עורך הדין העוסק בתחום זה, והוא עוסק גם בדיני גירושין, כך שהינו בעל הידע המתאים לכתיבת הסכם על פי החוק.עורך דין
  • גירושין: תהליך גירושין הינו תהליך מורכב, הכולל התעסקות בבירוקרטיה מסובכת תוך הסדרת הסכמים בין בני הזוג בנוגע לכל היבט בחייהם- חלוקת הרכוש, משמורת על הילדים ועוד. אחד העיסוקים המרכזיים של עו"ד דיני משפחה הינו סיוע, ייעוץ וייצוג הצדדים בעת תהליך הגירושין, והוא מומחה לדיני גירושין במדינת ישראל. במקרים בהם אנו לא מעוניינים בהליך גירושין משפטי, אלא גישור גירושין, נוכל להיעזר גם בעו"ד דיני משפחה אשר יסייע לנו בתהליך וייעץ לנו במהלכו. בין היתר, מסייע עו"ד משפחה בהוצאה לפועל של הסדרי ראייה שנקבעו בתהליך גירושין, כך שזכויות אף אחד מהצדדים לא נפגעות.
  • כתיבת צוואה: חלק מהנושאים הקשורים לדיני משפחה אינם קשורים דווקא לתהליכים המתרחשים בין בני המשפחה. כתיבת צוואה מחייבת ידיעת החוק בנושאים משפטיים שונים הקובעים את מעמדו של כל בן משפחה, ולכן עלינו להיעזר במומחה לכך. עו"ד דיני משפחה עוסק בין היתר בכתיבת צוואות, כאשר בעבודתו הוא לוקח בחשבון נושאים כגון ילדים מנישואים קודמים, הסכמי ממון קיימים, שותפויות עסקיות אשר יש להעביר את בעלותן ועוד. כמו כן, מסייע עו"ד דיני גירושין להוציא את דבר הצוואה לפועל או לערער בשם קרוב משפחה במידה על הכתוב בצוואה.

נושאי העיסוק של עו"ד דיני משפחה יכולים להיות רלוונטיים לכל אחד מאתנו

היות ומשפחה הינה נושא המעסיק את רובנו במהלך החיים, כך גם התמחויותיו של עו"ד דיני משפחה יכולות להיות רלוונטיות אלינו. עו"ד דיני משפחה מסייע לנו בהסדר מערכות היחסית, החובות והזכויות על פי חוק בין בני המשפחה, כך שכל אחד מגיע את המגיע לו ואנו יכולים לטפל בצורה נכונה בנושאים רבים כגון מזונות, חלוקת רכוש, פירוק שותפות בדירת מגורים ועוד.

Share Button


חדשות נוספות