בית » מגזין » טיפול נכון בשימוש בעדשות מגע

טיפול נכון בשימוש בעדשות מגע

לא רחוקים הימים בהם אנשים הרכיבו אך ורק משקפי ראייה בעת שהיו זקוקים לפתרון שכזה, אך כיום יותר ויותר אנשים בוחרים להנות מנפלאות הטכנולוגיה, ולהרכיב עדשות מגע. עדשות המגע שידרגו את חייהם של רבים, ובזכותן הם רואים את העולם בבהירות. כל שנדרש מכם הוא לרכוש את העדשות החודשיות אחת לחודש, וכך אתם מבטיחים לעצמכם ראות אידיאלית בכל יום מחדש. את העדשות מניחים על הקרנית, והן באות לתת מענה ותיקון אופטי עבור מנעד רחב של הפרעות בראייה.

מרכיבים עדשות? חשוב שתדעו

אם גם אתם מרכיבים עדשות מגע, חשוב שתדעו מספר דברים חשובים אודות אופן השימוש. טיפול בעדשות מגע חודשיות הינו מידע חיוני לכל אחד המשתמש בהן. ראשית, חשוב לרחוץ ידיים היטב טרם השימוש בעדשות. המלצה זו תקפה גם בעת שאתם מסירים את העדשות בתום השימוש היומי. בנוסף, חשוב להחליף את התמיסה שבה מאוחסנות העדשות בכל יום. באשר למה עליכם לא לעשות – הרי שההמלצה הברורה היא לא הרכיב את העדשות במקרים בהם אתם מבחינים באודם בעיניים, בדלקות, בכאבים או בהפרשות. כמו כן, אין להרכיב עדשות סדוקות או קרועות, אלא רק עדשות שלמות.

הדרך לראייה טובה מתחילה בשימוש נכון

העדשות מוגשות כפתרון נפלא לאלו הזקוקים להן, אך חשוב לזכור כי טיפול בעדשות מגע חודשיות הינו המפתח להפקת המירב מהשימוש בהן. על מנת ליהנות מהשימוש בהן, כדאי להיצמד להוראות השימוש. אחד מכללי הברזל ביחס לעדשות נוגע לעובדה כי אין להחליף את הסדר בעדשות, אלא לשבץ אותן בעין ימין ובעין שמאל על פי המרשם שניתן לכם. בנוסף, ישנו איסור ללכת לישון עם העדשות, לכן עליכם להסיר אותן בכל לילה טרם לכתכם לישון. כמו כן, בעת הנחת העדשות על הקרנית, חשוב להשתמש בכרית האצבעות ולא בציפורניים, כך תבטיחו כי העדשה לא תיסדק.

 

אתם והעדשות – מענה לכל שעות היום

לאחר שהבנתם מספר כללים חשובים אודות טיפול בעדשות מגע חודשיות, הרי שחשוב לתת מענה אודות דבר חשוב לא פחות: כמה זמן מומלץ להרכיב את העדשות? ישנם סוגים שונים של עדשות, ועל כן משך הזמן המומלץ משתנה בהתאם לסוג העדשות. ההמלצה הכללית היא להרכיב אותן עד ל-8 שעות, אך באותה הנשימה – גם חשוב שתהיו קשובים לגוף שלכם. אם לאחר מספר שעות אתם חשים אי נוחות כאשר העדשות מונחות על העיניים שלכם, ההמלצה הברורה היא להסיר אותן באופן מידי. לבסוף, אם תחושו תחושה לא נעימה, החמרה או גירוי – גשו לאופטימטריסט לקבלת ייעוץ.

Share Button