בית » יריעות ביטומניות

יריעות ביטומניות

יריעות ביטומניות אחד התהליכים הכי חשובים לתחזוקה שוטפת של הבית הוא איטום של הגג. בעבר היו מבצעים איטום גגות בעיקר באמצעות חומרים כמו זפת, בתהליך שדרש הכנות רבות והיה צריך לחזור עליו בתדירות גבוהה בגלל חוסר העמידות והשחיקה של החומר. היום ממליצים המומחים על איטום באמצעות יריעות ביטומניות שמהוות היום את הבסיס לאיטום הכי מוצלח של גגות הבית.

מה זה יריעות ביטומניות

יריעות ביטומניות הן למעשה יריעות שמוצמדות אל הגג על ידי הדבקה או הלחמה, בהתאם לסוג הגג. ניתן לבחור בין כמה סוגים של יריעות שנבדלים בעובי שלהם ובסוג ההצמדה ומתאימים לסוגים שונים של גגות – למשל גגות פח שאפשר להשתמש לאיטום שלהם ביריעות ביטומניות להדבקה עצמית או גגות בטון שעדיף להשתמש בהם בהלחמה.

היתרון הברור של יריעות ביטומניות מכל סוג על פני חומרי איטום אחרים לגגות הוא העמידות. תהליך של איטום באמצעות היריעות הוא תהליך שמעניק הגנה הרמטית ולכן אין חדירה של גשמים לאורך שנים ארוכות. אם התהליך מתבצע על ידי אנשי מקצוע מיומנים המתמחים באיטום גגות באמצעות יריעות ביטומניות אפשר גם להנות מגגות יבשים ואטומים במשך למעלה מעשר שנים.

שיטות אחרות של איטום כמו זפת למשל, מחייבות לאטום את הגג בכל מספר שנים וגם לפקח ולבדוק שאין בעיות כמו שחיקה של חומר האיטום, סדקים באיטום וכדומה אחרי כל חורף.

באיזה סוג גג מומלץ יריעות ביטומניות?

יריעות ביטומניות מתאימות כאמור לכמה סוגים שונים של גגות ואפשר להתקין אותם גם על גגות שעברו תהליך איטום אחר בשנים הקודמות. בנוסף, ניתן להתקין אותן בקלות על גגות חדשים במהלך הבנייה של הבית ובכך להבטיח איטום למשך שנים ארוכות.

כמו בכל שירות ועבודת בניין בבית גם התקנה של יריעות ביטומניות דורשת ניסיון ולכן מומלץ לבחור בעלי מקצוע שכבר ביצעו איטום עם יריעות ביטומניות בעבר וצברו בכך ניסיון. בחרו תמיד ביריעות ביטומניות איכותיות מיצרן מוכר וידוע ובמתקין שיש לו ניסיון באיטום סוג הגג שברשותכם. אם תהליך איטום הגגות באמצעות היריעות ייעשה כמו שצריך תוכלו להנות מחורף יבש בתוך הבית בלי בעיות של נזילות ורטיבות. 

Share Button