בית » עיצוב הבית » כיצד בוחרים משטחי דשא סינטטי לחצר הבית?

כיצד בוחרים משטחי דשא סינטטי לחצר הבית?

בחירה נכונה של משטחי דשא סינטטי לחצר הבית יכולה לעזור לחסוך בהוצאות מים, תחזוקה, ריסוס, כיסוח, דישון והדברה. המשטחים משדרגים את חצר הבית ומעניקים ערך מוסף לגינה. ניתן לשלב בין סוגים שונים של משטחי דשא סינטטי, אך רצוי כמובן לתת עדיפות למרבד איכותי שיחזיק מעמד לאורך זמן.

הדרך לבחור משטחי דשא סינטטי לחצר הבית היא להתייחס לנושאים הבאים:

א. אופי השימוש בדשא – בשלב הראשון תצטרכו להחליט ביניכם לבין עצמכם מה יהיה אופי השימוש הצפוי בדשא. קחו בחשבון הבדלים משמעותיים בין משטחי דשא סינטטי שמיועדים למשחקי ילדים, לבין משטחים שאמורים לתפקד כפריטי נוי אסתטיים בלבד.

ב. משקל וצפיפות הסיבים – מבחינה מקצועית, הפרמטר החשוב ביותר להשוואה בין משטחי דשא סינטטי הוא הסיבים. בדקו את משקל וצפיפות הסיבים וזכרו שיש לכך השפעה ישירה על עמידות הדשא ועל המגע. ככל שהסיבים צפופים יותר ומשקל הדשא גבוה, כך הוא נחשב איכותי. לעומת זאת, במשטחי דשא סינטטי זולים סביר להניח שהצפיפות תהיה נמוכה.

ג. גובה הסיבים – נתונים על משקל וצפיפות הסיבים של משטחי דשא סינטטי מופיעים יחד עם נתונים על גובה הסיבים. מומלץ לגעת בדשא, לדרוך עליו ולחוש אותו לפני שבוחרים בדגמים מסוימים. למרות שלגובה הסיבים אין בהכרח השפעה על העמידות, הם בהחלט חשובים לצורך התחושה האישית.

כמה עולים משטחי דשא סינטטי?

המחיר הוא פונקציה של איכות הדשא ותוכלו לבחור משטחי דשא סינטטי לחצר הבית רק אחרי שתגדירו את מסגרת התקציב. החליטו כמה כסף אתם רוצים להשקיע בדשא והאם הוא אמור להחליף משטח טבעי, או להיות מונח לידו. אפשר לחסוך בהוצאות באמצעות קבלת הצעת מחיר ממספר אנשי מקצוע והשוואה יעילה של מידע באתרי האינטרנט.

לבסוף, בדקו גם את עלות ההתקנה של דשא סינטטי. זכרו שיש פערי מחירים בין התקנה על משטח בטון, חול, חצץ וכדומה. בדקו האם הדשא עומד בדרישות הייצור והאם יש בו מעכבי בעירה, תקן אי רעילות והגנה מפני קרני UV. בררו גם לגבי אחריות ולא תתחרטו.

Share Button