בית » עיצוב הבית » כל מה שלא ידעתם על דקים לחצר

כל מה שלא ידעתם על דקים לחצר

גינההיום מאוד אופנתי להתקין דקים בחצר של הבית. דקים, לעומת ריצוף אחר של החצר, מעניקים מראה כפרי ואותנטי ומשתלבים היטב בסביבה של החצר. דקים עשויים מסוגי עצים שונים, וניתן לבחור מראה מסוים על פי סוג העץ המוצע. גם הצבעים יכולים להשתנות בין הסוגים השונים של דקים ולהיות בהירים יותר או כהים יותר, אך עדיין יהיו כפופים לצבעי עץ.

כיום יש שחקן חדש שנכנס לשוק, דק סינטטי, שגם לו כמו סוגי דקים טבעיים יש יתרונות וחסרונות, יתרונות הדק הסינטטי באים לידי ביטוי בכך שהדק אינו משנה את צבעו, אינו מתעוות ובדרך כלל רוב החברות מעניקות 25 שנות אחריות, החסרונות הם בכך שהדק מתחמם בקיץ ומחירו הגבוהה.

דק טבעי – יתרונות וחסרונות

יתרונות הדק הטבעי באים לידי ביטוי בכך שלא משנה איך מסתכלים על זה עדיין יש לך דק טבעי בגינה, החסרונות הם בכך שצריך לחדש את הדק כל חצי שנה עד שנה וחידוש דק אינו נחשב לתהליך זול במיוחד, בדרך כלל חידוש דק עולה בין 70-100 ש"ח, תלוי בגודל המשטח ובמצבו, חסרות נוסף הוא שדק טבעי יכול להתעוות אם לא מבצעים התקנה מקצועית שכפופה להמלצות.

אתה שואל מה כדאי לעשות?

גם דק סינטטי וגם דק טבעי יכולים לשדרג לכם את הגינה משמעותית, אם אתם אוהבים לתחזק את הגינה שלכם ויש בעלי גינות שמכורים לדבר, היינו ממליצים לכם ללכת על דק טבעי, אם בא לכם להתקין דק ולשכוח מהתעסקויות וטיפולים לכו על דק סינטטי, כמובן רק אם יש לכם תקציב לכך, מחיר התקנת דק סינטטי יהיה גבוהה ב40-70 למטר מדק האיפאה.

קודם כדאי לבצע תכנון ורק לאחר מכן להחליט

זכור, שמירה על מסגרת תקציב זה נושא חשוב ביותר, כמובן שיש פתרונות נוספים שיכולים לספק אותך לא פחות מבלי לחרוג מהתקציב שלב ולהיכנס לברוך תקציבי, כדאי קודם להתייעץ עם בעל מקצוע בכדי שידע לשלב מוצרים זולים יותר כמו דשא סינטטי, חלוקי נחל ועוד.  כמובן שכדאי לשקול זאת רק אם חושבים שהתוצאה שתתקבל היא יפה יותר. כמובן שחלוקה וניצול השטח תחסוך לכם כסף רב, אך זכרו קודם שחשוב קודם לקבל ייעוץ מקצועי.  

Share Button