בית » כללי » מדריך להוצאת אזרחות פולנית

מדריך להוצאת אזרחות פולנית

הוצאת אזרחות פולנית מכניסה אתכם לאיחוד

אנשים רבים מכירים את השורשים שלהם אך לא יודעים שאולי זהו המפתח שלהם לכניסה לאיחוד האירופאי. הכניסה לאיחוד האירופי יכולה להיות פשוטה למדי בדמות הוצאת אזרחות פולנית שיכול להיות שמגיע לכם. אם סבא או סבתא נולדו בפולין יש סיכוי מעולה שגם אתם תוכלו לקבל את הדרכון האדום של פולין וכך להיכנס לאיחוד שייתן לכם ליהנות מלימודים מסובסדים באירופה, ויזות עבודה הרבה יותר בקלות לארצות הברית ואישורי עבודה למדינות האיחוד ועוד שלל הטבות שרק מחזיקי הדרכון הנכסף יכולים לקבל. תהליך הוצאת אזרחות פולנית הוא לא תהליך פשוט וכדאי לעבור אותו עם עורך דין מוסמך ומקצועי בתחום.

הוצאת אזרחות פולנית

מדריך להוצאת אזרחות פולנית

  • השלב הראשון הוא בדיקת זכאות. לפני שאתם נכנסים לתחום כזה אתם חייבים לוודא שאתם בכלל זכאים. יש חוקים מאוד ברורים מי זכאי ומי לא, כאשר אתם חייבים לבדוק שיש בן משפחה שנולד בפולין אך יש כמה הגבלים. החוק הפולני קובע שכל גבר שנולד אחרי ינואר 1901 יכולים לקבל אזרחות פולנית אך רק אם לא שירתו בצבא זר עד ינואר 1951. אם בינואר 1951 ואילך גבר בעל אזרחות פולנית שירת בצבא זר, למשל בישראל, הוא אינו יכול לקבל אזרחות.
  • לגבי נשים, כל אישה שקיבלה אזרחות זרה לפני ינואר 1951 איבדה את זכותה לקבל את האזרחות הפולנית המבוקשת, בתנאי שהייתה מעל גיל 18 באותה עת.
  • אחרי ש-וידאתם שאתם יכולים לקבל את האזרחות הפולנית הגיע הזמן לבדוק את הטפסים. כאן חובה עליכם להיעזר בעורך דין מוסמך שיידע כיצד לבדוק בארכיונים שמחזיקים רשויות פולין כדי להצליח להוכיח את הקשר שלכם למדינה.
  • אחרי שיש את כל המסמכים ייפתח לכם תיק בשגרירות פולין בעזרת עורך הדין שלכם ויוסבר לכם גם על כל התהליך, כמה זמן זה לוקח, תשלומי אגרות וכולה.

תרגום כל המסמכים

בתהליך כל כך ארוך עם הרבה בירוקרטיה חובה להיעזר בעורך דין מוסמך שגם יידע כיצד לתרגם את המסמכים בצורה יעילה. בדרך כל לעורכי דין להוצאת אזרחות פולנית בקיאים בתרגום של מסמכים נחוצים לפולנית כי זוהי הדרישה מצד הרשויות בפולין. עורך הדין יעדכן אתכם בשלבי התיק בכל רגע עד לקבלת האזרחות.

Share Button