בית » בעלי מקצוע » מהן משאבות טבולות ומתי אנו משתמשים בהן?

מהן משאבות טבולות ומתי אנו משתמשים בהן?

יש כיום מגוון רחב מאד של משאבות מים, וכל אחת מהן יכולה לשמש אותנו למטרות שונות ומגוונות מאד. עם זאת, חשוב מאד לשים את הדגש על סוג מסוים של משאבת מים שנחשבת כיום לשימושית מאד, וזו משאבת מים טבולה. כיום, יש כמובן תתי-סוגים של משאבות טבולות, ואנו משתמשים בהן למגוון רחב מאד של מטרות. יהיה זה הוגן להגיד שללא המשאבות הטבולות, החיים שלנו היו נראים שונה לגמרי, והמשאבות הטבולות מאפשרות לנו לשמור על סביבה היגיינית יותר ונעימה יותר.

משאבות

 

כמה דוגמאות לשימוש במשאבות טבולות

  • שאיבה ומחזור של מים אפורים – מים אפורים הם בהגדרה מים שנעשה בהם שימוש אך הם אינם מזוהמים – כמו למשל המים שיורדים מהמקלחת, המים ממכונת הכביסה, ועוד. מים אלו יכולים לעבור תהליך מסוים של מחזור ולהשתמש בהם שוב למשל כמי השקיה. כיום עזרת משאבות מים טבולות, אפשר לבצע שאיבה של המים האפורים הללו, ולהשתמש בהם שוב בגינה הביתית – או כמובן בשטחים חקלאיים גדולים יותר.
  • שאיבה של ניקוז – בעזרת משאבות מים טבולות אפשר גם לשמור על הכבישים יבשים מהצפות בחודשי החורף. כולנו מכירים את המראה המעצבן של רחובות שעלו על גדותיהם. כיום בעזרת משאבות טבולות אפשר להימנע מכך. המשאבות מותקנות במסוך לפתחי הביוב ברחובות, ויש להן גלאי מיוחד שיודע לזהות מתי מפלס המים עולה. כשהמשאבות הללו מופעלות – יש שאיבה של מים ועידוד הניקוז החוצה. לעתים משתמשים במשאבות הללו אף למטרה ההפוכה ומעבירים איתן מים להשקיה.
  • דחיסת אשפה – עוד שימוש מעניין עבור משאבות מים טבולות הוא לגריסת אשפה. מדובר על משאבות שמותקנות בתשתיות של בניינים ורחובות, והן יכולות לא רק לאוב מים אלא גם לגרוס אשפה. כך אפשר למנוע סתימות בתשתית הביוב, גם אם התושבים משליכים פסולת מוצקה דרך בתי השימוש.

החיים שלנו כעת נראים אחרת לגמרי

גם אם המשאבות הטבולות סמויות לגמרי מן העין, זה לא אומר שאנחנו צריכים להתעלם מהן. כעת אנו מבינים כיצד הן תורמות לחיים שלנו, ומהו ערכן החשוב – וכיצד אנחנו שומרים על סביבה נעימה בעזרתן.

Share Button