בית » בית ומשפחה » מותגי משקפי שמש

מותגי משקפי שמש

הענף הפורה של משקפי השמש

ענף המשקפיים הוא אחד הרווחיים ביותר שיש ולמרות שאנו לא מבקרים בחנויות משקפיים על בסיס יום יומי, קשה למצוא אדם שלא רכש בהם לפחות זוג או שניים במהלך חייו. יש הרבה סוגים של משקפיים ממשקפי ראייה ועד משקפי ספורט ומשקפי קריאה אך ללא ספק שוק משקפי השמש הוא אחד המובילים ביותר. מותגי משקפי שמש משגעים את העולם וגם בישראל כל מותג חדש צובר תאוצה במהירות מסחררת. מותגי משקפי שמש שונים ניתן למצוא בין החנויות השונות כאשר חלקן מהן מייבאות אותו באופן בלעדי.

משקפי שמש ממותגות

משקפי שמש ממותגות

מותגי משקפי השמש ששיגעו את המדינה

  • ענף משקפי השמש בישראל מתחדש במותגי יוקרה חדשים מידי תקופה ולאחרונה הוא נהנה גם ממותגים נוספים שעליהם חלק מהרשתות המובילות קיבלו זיכיון. קבוצת אירוקה קיבלה את הזיכיון לייבא ולשווק מותגים חדשים מובילים בעולם כמו טום פורד, רוברטו קוואלי, טוד'ס, מונקלר, סמברובסקי, טימברלנד, בלינסאגה ועוד. המשקפיים צפויים להיות בחנויות אחרי שההסכם נחתם מול חברת מארקולין האיטלקית שמייצרת ומשווקת בעצמה עשרות מותגים.
  • גם חברת לפידות מדיקל לא נשארת מאחור והיא תזכה לייבא לכאן את המותגים Loewe ו-Dunhill. החברה חתמה על הסכם זיכיון לשיווק והפצה של שני המותגים עם החברה האיטלקית דה ריגו שמשווקת את המותגים אסקדה, שופארד, פורלה, טרוסרדי, לנווין ועוד.

רווחיות מהדהדת שעולה עם שנים

לא מעט פעמים נמתחה ביקורת על המחירים הגבוהים של מותגי משקפי שמש ואחרים ברשתות המובילות כאר המחירים מגיעים לאלפי שקלים. הרווחיות מגיע לעשרות מיליונים בשנה כאשר ההכנסות עומדות על סדר גודל של כמה מאות מיליונים ובענף כולו רק בישראל מגיע לכמה מיליארדים. ידוע שפתיחת חנות משקפיים לא עולה כסף רב כמו עסקים אחרים, למשל מסעדה או חנות למוצרי חשמל ורבים מהאנשים לא מצדיקים מחירים כה גבוהים.

שחקנים חדשים ותחרות חדשה

כניסת שחקנים נוספים לענף המשקפיים יכולה להטיב עם כולם, החנויות וכמובן הצרכנים עצמם. המחירים צפויים להיות זולים יותר בעקבות התחרות ומותגים חדשים שנכנסים יעשו רק טוב. סופר פארם, למשל, החלה לשווק מותגים חזקים כמו קנזו וסוניה ריקל. למרות התחרות, מותג יוקרתי ככל הנראה לא יעלה פחות מ-1000 שקלים.

Share Button