בית » News » מטבחים מודרניים – איך לעצב את המטבח החדש ?

מטבחים מודרניים – איך לעצב את המטבח החדש ?

מטבחים מודרנייםקשה להגדיר בדיוק מהו מטבח מודרני. אם נפנה את השאלה לעשרה בעלי מקצוע העוסקים בתחום כמו מעצבי פנים, אדריכלים, נגרים ועוד, ככל הנראה נקבל תשובה שונה מכל אחד מהם.

יחד עם זאת ניתן למצוא אספקטים משותפים לכלל המטבחים המודרנים בני ימינו.

אחד המאפיינים הבולטים בשנים האחרונות הוא שהמטבח הפך לחלק מהמרחב הציבורי של הבית. בעבר חדר הסלון או חדר הטלוויזיה היו מיועדים להתכנסות המשפחה והחברים.

כיום, בעקבות גדילת מכשירי התקשורת בבית (ניידים, מחשבים, מכשירי טלוויזיה בכל חדר) חדר ההתכנסות אינו נמצא בסלון או בחדר הצפייה אלא במטבח. התוצאה הישירה מכך היא הרצון להגדלת שטח המטבח על ידי פתיחתו כחלל רציף עם חדר הסלון או פינת האוכל.

שינוי נוסף בעקבות התפקיד המרכזי שנוצר למטבח בבית הוא השקעה מרובה יותר באסטטיקה והעיצוב של המטבח. המראה הויזואלי נהיה חשוב לא פחות מהתפקידים הפונקציונליים שעל חדר המטבח לשמש. ולכן שני השיקולים הללו מגיעים יחדיו וכמעט באותה בחשיבות בבואנו לעצב את המטבחים.

חברות המטבחים חושבות כל הזמן כיצד לייצר את המטבח המושלם, הנותן מענה לכל הצרכים שאנו זקוקים להם במטבח כמו מקומות אחסון, הטמעת מוצרי החשמל בצורה נוחה ואסטטית, בנייה מחומרים עמידים וחזקים, יצירת משטחי עבודה נוחים וכדומה. יחד עם זאת הם מחפשים לשלב את כל הנאמר בצורה הרמונית ובעיצוב מטבח מרהיב שנהיה חלק בלתי נפרד מהבית.

עיצוב המטבחים המודרניים מתאפיין בעיקר בקווים פשוטים ונקיים. בין אם הבחירה תהיה בעיצוב מטבח כפרי או הייטקי , נשתדל לשמור על קווים ישרים, ניקיון של צבעים ובלי להעמיס עיטורים מורכבים.

העוסקים במלאכת עיצוב מטבחים מנסים כל העת למצוא ולהשתמש בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת שימוש נוח ובחומרים יעילים, חזקים וחדישים הנותנים את קולם גם בעיצוב חדשני ומרהיב. דוגמא לשימוש של מעצבי מטבחים בחומר שכזה ניתן לראות במשטחי הקוורץ של אבן קיסר, אשר גילו את החומר החזק בטבע ושילבו אותו יחד עם עיצובים מרהיבים הנותנים את הפתרון לעיצוב מטבחים חזקים, נוחים ואסטטיים.

אלו הם מספר נקודות בודדות המשותפות לכלל המטבחים המודרניים בני ימינו. יחד עם זאת כמות העיצובים של המטבחים והרעיונות החדשים והמקוריים אינם נגמרים. מגוון הצבעים המשמשים לעיצוב מטבחים רק הולך וגדל. צבעים כמו אדום, ירוק, כתום וכדומה, שבעבר לא נכנסו למטבח, כיום תופסים חלק נכבד מעיצובי המטבח המודרני ולפעמים משולבים גם בצבע השיש של המטבח. כמו כן פתרונות אחסון למטבח אינם מפסיקים להתחדש עקב כמות הפריטים הדורשים אחסון במטבח שהולכת וגדלה בהתמדה. מעצבי המטבחים יקפידו מאוד בעבודתם על ניצול כל פינה וחלק במטבח המודרני .

תפקיד המטבח שלנו רק ילך ויגדל בשנים הבאות. המטבח נהיה חלק מרכזי בהתכנסויות ומפגשים. הוא אינו רק מקום להכנת מזון כפי שהיה בעבר. ולכן הרעיונות לעיצוב מטבחים כמו גם החידושים בנושא ימשיכו להפתיע ולגוון את עיצוב המטבח.

Share Button