בית » מערכות גילוי אש

מערכות גילוי אש

מערכות גילוי אשבין אם מדובר במקומות עבודה, חנויות, מרכזי עסקים או בבתים פרטיים התקנת מערכות גילוי אש היא דבר חשוב מאד שיכול להציל משריפה ונזק רב. מערכות גילוי אש הן מערכות שמפענחות קיום של אש או עשן באיזור ומתריעות על כך בפני מי שנמצא בבית או במשרד. המערכות פועלות כמו מערכות אזעקה לכל דבר כשהן מצפצפות כאשר יש חשד לשריפה.

היום אפשר למצוא מערכות גילוי אש שהן מעבר למערכות רגילות שמזעיקות בזמן דלקה אלא גם יכולות להגן על תושבי הבית או עובדי המשרד נגד הדליקה באמצעות מערכות ספרינקלרים שמפיצים מים ועוזרים לכיבוי השריפה כשהיא עדיין קטנה. היתרון של מערכות גילוי אש הוא שמדובר קודם כל במערכת פשוטה מאד לתפעול שלא דורשת אחזקה שוטפת רבה.

הגדרות המערכת מאפשרות לקבל התראה על גילוי אש לא רק באיזור בו יש עשן ואש אלא גם במקומות סמוכים, כך שלמעשה מערכות גילוי אש יכולות להתאים גם לבתים קטנים עם מספר חדרים הסמוכים זה לזה וגם לחללים גדולים כמו חללי משרדים, בנייני דירות ומפעלים גדולים.

בחירת מערכות גילוי אש

חברות רבות היום מציעות מערכות גילוי אש מתקדמות שעומדות בסטנדרטים הגבוהים ביותר בישראל. מומלץ לבחור מערכת גילוי אש ששייכת לחברה מוכרת שגם מגיעה ומתקינה את המערכת עבורכם, מספקת תמיכה ושירות במידת הצורך ונותנת את הייעוץ המלא לגבי התחזוקה השוטפת של המערכת.

דבר חשוב נוסף הוא לוודא שהמערכת עומדת בסטנדרטים של מכון התקנים הישראלי. אסור היום להתקין מערכת שאינה בטוחה לשימוש או שלא אושרה וקיבלה תו תקן לפי החוק. בחרו מערכת שיהיה לכם נוח לתפעל ושלא תצטרכו לתחזק בלי הפסקה. היום אפשר להנות ממגוון עצום של סוגי מערכות גילוי אש שמשתלבות עם מערכות כיבוי או שניתן לרכוש אותן יחד עם בלוני כיבוי אש ושאר אמצעי זהירות וכיבוי.

אם אתם קונים מערכות גילוי אש לחללים גדולים מאד כמו משרדים, מרכזי קניות וכדומה דאגו לתמיכה שוטפת של החברה שמכרה והתקינה עבורכם את המערכת כך שתמיד תהיה לכם כתובת אחראית במקרה של תקלה או צורך בתיקון.  

Share Button