בית » בעלי מקצוע » סובלים מסתימות בביוב? כך תדעו מתי יש צורך במשאית ביובית

סובלים מסתימות בביוב? כך תדעו מתי יש צורך במשאית ביובית

סתימות שחוזרות על עצמן בביוב עלולות לפגוע באיכות החיים ולגרום נזקים בלתי הפיכים לצנרת. הדרך להתמודד עם סתימות כאלה היא בדרך כלל להזמין ביובית, והנה כמה סימנים שמעידים על כך:

א. אתם לא מצליחים לפתוח את הסתימה עם פומפה – פומפה ביתית אמורה לעזור להם להתמודד עם רוב סוגי הסתימות. היא יעילה בעיקר בסתימות בכיור, במקלחת, באמבטיה ובשירותים, אך היא לא מסוגלת לפתור סתימות קשות. בנוסף, פומפה לא שואבת את הגורם שגרם לסתימה אלא רק משחררת את הצנרת.

ב. הזמנתם אינסטלטור אבל הסתימה חזרה – לפעמים גם הזמנה של איש מקצוע לא מספיק טובה כדי לפתוח את הסתימה בצנרת. אם הסתימה חוזרת ואתם לא יודעים מה לעשות, עדיף להפסיק לבזבז את הזמן ולהתייעץ עם קבלן ביוב לגבי הזמנת ביובית.

ג. אתם גרים או עובדים ליד בורות רקב – בורות רקב בסביבה פרטית, עסקית או ציבורית עלולים להתמלא ולגרום לסתימות גם בצנרת שלכם. כדי לפתור את הבעיה הזו אתם לא יכולים להסתפק בשירותי אינסטלציה רגילים, אלא חייבים להזמין ביובית.

115027574-custom

האם יש צורך בהזמנת ביובית גם לצרכי תחזוקה?

הטעות הנפוצה ביותר היא המתנה להופעת הסתימה כדי לטפל בבעיות שקשורות לצנרת. קחו בחשבון שאף סתימה לא נוצרת ברגע אחד, לכן אין טעם להמתין עד להחמרה של המצב. כדאי להתייעץ עם קבלן ביוב כבר כאשר מופיעים סימנים ראשונים לסתימה: המים לא עוברים בצורה חלקה בצנרת, הביוב מעלה ריחות לא נעימים וכדומה.

הזמנת ביובית לצרכי תחזוקה היא הוצאה משתלמת בטווח הקצר והארוך. בטווח הקצר היא תמנע מכם סתימות בהפתעה והזמנת אינסטלטור מחוץ לשעות העבודה בתשלום נוסף, בעוד בטווח הארוך היא תחסוך הוצאות על החלפת הצנרת. כמו כן, ניתן להזמין ביובית כדי לשטוף קווי ביוב ישנים ומסועפים ולהסיר לכלוך שמצטבר בדפנות.

לסיכום, תוכלו לדעת מתי להזמין משאית ביובית לפי סימנים שיש בצנרת. רצוי ליצור קשר עם קבלני ביוב כשלא מצליחים להתמודד עם הסתימה לבד ואם גרים ליד בורות רקב.

Share Button