בית » בית ומשפחה » על ציוד לכלבים קטנים שכדאי להכיר

על ציוד לכלבים קטנים שכדאי להכיר

גידול של כלב, מחייב אותנו בין השאר גם לקנות את הציוד המתאים עבורו. תמיד כשבוחרים ציוד לכלבים, חשוב מאד לשים לב לנתונים של הכלב, כי יש המון משתנים שיכולים להשפיע על בחירת הציוד ההולם. הדבר במיוחד נכון בכל מה שקשור לגודל של הכלב. אם אתם מגדלים כלבים קטנים יחסית – הרי שיש לבחור עבורם ציוד מיוחד. במאמר זה, נסקור כמה מסוגי הרהיטים המרכזיים שכדאי לקנות באופן ספציפי אם אתם בעלים של כלבים קטנים.ציוד לכלבים

אז במה כדאי להצטייד?

  • בגדים ומעילים – יש מי שחושב שבגדים ומעילים עבור כלבים הם מיותרים והם אביזר אופנתי בלבד. אולם, כשמדובר על בחירת ציוד לכלבים קטנים, הרי שמדובר על פריטים שהם חשובים מאד. יש לזכור שכלב קטן, במידה והוא מסופר קצר – נוטה יותר לסבול מקור בחורף הישראלי, עד כדי כך שהוא לא ירצה לצאת החוצה. המעיל מאפשר לו לשמור על חום הגוף שלו וליהנות מהטיול גם כשבחוץ קר – ממש כמונו בני האדם.
  • רתמות לגוף – כאשר מוציאים את הכלב לטיול, לרוב מחברים את הרצועה לקולר שעל צוואר הכלב. אולם, כשבוחרים ציוד לכלבים שהם קטנים, ההמלצה של רוב הווטרינרים הוא לבחור ברתמה ולא בקולר. את הרתמה בעצם מלבישים על כל גופו של הכלב. מדוע זה חשוב דווקא אם הכלב קטן? משום שקולר על צוואר של כלב קטן עלול להכביד עליו ולהיות לא נוח עבורו. הרתמה לעומת זאת מחלקת את המשקל בצורה שווה יותר ונוחה יותר לכלב.
  • מחסום וזמם – יש מקרים שבהם צריך לקנות מחסום וזמם עבור כלבים קטנים – במיוחד לאחר שהם עבור ניתוח בגוף שלהם ואנו לא רוצים שהם ייגעו באזור המנותח. כשבוחרים ציוד לכלבים שזה עתה עבור ניתוח והם קטנים, חשוב מאד לבחור בזמם שלא יהיה גדול מידי כדי שהוא כן יתפקד היטב – אך שיהיה נוח עבור הכלבים עד כמה שאפשר.

לתת הכל לכלבים שלנו

לסיכום, אנחנו באמת נהיה מוכנים להפוך שמיים וארץ על מנת שהכלבים שלנו יהיו מאושרים. אם הם קטנים – חשוב מאד שתמיד תקפידו לבחור את הציוד המתאים עבורם, ואף תתייעצו עם מומחים במידת הצורך.

Share Button