בית » בעלי מקצוע » ציפויים לבריכות

ציפויים לבריכות

היכרות עם סוגים שונים של ציפויים לבריכות יכולה לעזור בתחזוקה השוטפת, למנוע אידוי של המים כדי לחסוך בהוצאות ואפילו להציל חיי אדם – כמו למשל באמצעות מניעת נפילות של ילדים ותינוקות.

הנה למשל 3 סוגים בולטים של ציפויים לבריכות שחייה בכל גודל:

א. ציפוי PVC לבריכה – ציפוי PVC לבריכה נחשב לנפוץ ביותר כי הוא עמיד בפני בלאי ושחיקה, נוח לשימוש, נצמד לדפנות גם בבריכות מתועשות וגם בבריכות בטון ואף מונע נזילות מים. ציפוי יעיל יכול לשפר את האיטום ולהישאר אמין כל השנה. כמו כן, אפשר להשיג ציפוי PVC לבריכה במגוון רחב של צבעים וגימורים.

ב. כיסוי חשמלי – מטרת העל של כיסוי חשמל היא לשמש לטובת בטיחות. בתוך כיסוי כזה יש מנגנון מותאם אישית לסוג ולגודל הבריכה, מנוע אטום למים ומנגנון בטיחות ידני נוסף. כמו כן, היתרון של כיסוי חשמלי בא לידי ביטוי בחיסכון, אך החיסרון שלו הוא עלות גבוהה בהשוואה לציפוי PVC או ויניל.

ג. כיסוי סולארי – כיסוי סולארי נועד לנצל את אנרגיית השמש במטרה לחמם את הבריכה. בעזרת הכיסוי אפשר להעביר את קרני השמש אל תוך מי הבריכה כדי להגביר את חימום המים, כמו גם להבטיח ימים נוספים של שימוש בבריכה גם בעונות המעבר או בחורף.

ד. כיסוי תריס חשמלי – כיסוי תריס פועל גם הוא על בסיס מנגנון חשמלי, אך הוא בעל שלבים פלסטיק שמתאפיינים בכושר ציפה. את התפעול של התריס החשמלי ניתן לבצע באמצעות שלט והוא שומר על טמפרטורת המים מונע אידוי ועוזר לשמור על בריכה נקייה.

איך בוחרים ציפוי וכיסוי לבריכה?

התייעצות עם אנשי מקצוע היא דרך טובה לבחור ציפוי שעולה בקנה אחד עם התקציב של הלקוח ועם אופי השימוש בבריכה. כמו כן, רצוי להתאים את סוג הציפוי לגודל הבריכה.

עם זאת, יש סוגים רבים של ציפויים ולא כל מי שיש לו בריכה אכן מודע להבדלים ביניהם. לכן, בשלב הראשון כדאי להשוות בין סוגי הציפויים ובשלב השני אף לקבוע את התקציב עבור הוספה שלהם לבריכה.

Share Button