בית » עיצוב הבית » שטיחים בבית – למה זה כדאי?

שטיחים בבית – למה זה כדאי?

שטיח יכול להיות אביזר דקורטיבי מושלם לריצוף בבית הפרטי. הוא מתאים לכל סוגי החדרים, משפר את הבידוד התרמי והאקוסטי וקל לניקיון. בנוסף, כיום יש דגמים חדשים של שטיחים זולים שמעוצבים בהתאמה אישית לצרכי הלקוחות

שטיח הוא בין פתרונות הריצוף הנפוצים ביותר בהיסטוריה בבתים פרטיים ובדירות. יש עדויות לשימוש בשטיחים כבר לפני אלפי שנים, בעיקר באוהלים ולצורך הכנסת אורחים נוחה. כמו כן, השטיחים חוזרים לאחרונה למרכז הבמה וכדאי לשלב אותם בבית בגלל מספר סיבות בולטות:

א. בגלל שהם מתאימים לכל סוגי החדרים – אפשר להתאים שטיח לכל סוג של חדר בבית. יש שטיחים שמיועדים לסלון, שטיחים לחדרי שינה של הורים ושטיחים לחדרי ילדים ותינוקות. ההבדלים בין השטיחים באים לידי ביטוי בעובי, בגודל, בצורה, במידות ובמחיר. התאמה של השטיח לסוגי חדרים פותחת אפשרויות עיצוב חדשות שלא היו קיימות בעבר.

ב. בגלל שהם משפרים את הבידוד התרמי והאקוסטי – שטיחים מונעים בריחת טמפרטורות ומשפרים את הפעילות של המזגן או החימום. הם אחראיים על הבידוד התרמי וניתן להיעזר בהם בבתים פרטיים בכל רחבי הארץ. מעבר לכך, הערך המוסף של השטיחים הוא בשיפור הבידוד האקוסטי. הם מונעים הד בתוך חלל הפנים של הבית ומבטיחים איכות חיים גבוהה.

ג. בגלל שקל לנקות אותם – כדאי לשלב שטיחים בבית כי קל מאוד לנקות אותם. אפשר להבריש שטיחים עם אביזר ייעודי, לנקות אותם עם חומרים שנמכרים בחנויות "עשה זאת בעצמך" וכמובן לשאוב אותם. הם מתאימים לבתים עם שואב אבק רובוטי ולא דורשים מאמץ פיזי לשמירה על ניקיון. שטיחים שמיוצרים מחומרים מסוימים דוחים באופן טבעי אבק ושומרים על מראה מרשים לאורך שנים רבות.

ד. בגלל המחיר – השיקול הבולט של רוב בעלי הבתים הוא כלכלי. מי שמחפש פתרון ריצוף זול ומשתלם צריך לתת עדיפות לשטיחים, כי הם מיוצרים מחומרי גלם איכותיים אבל המחירים שלהם עדיין נמוכים. ניתן להשיג את כל סוגי השטיחים במחיר אטרקטיבי ולפזר אותם בבית כתחליף לריצוף יקר כמו שיש, אריחי קרמיקה וגרניט פורצלן או בטון מוחלק.

מהם שטיחים בהתאמה אישית?

התאמה אישית של שטיחים מתייחסת למידות ולעיצוב. בשלב הראשון נערכת פגישה עם נציגי חברה שמתמחה בייצור שטיחים ובה בודקים מה המידות המתאימות לחלל הפנים או החדר. בשלב השני שואבים השראה מעיצובים קיימים, ומחליטים איזה התאמות ושינויים לבצע. לאחר מכן ניתן לבחור גם את חומרי הגלם עבור השטיח ולעצב אותם בדיוק לפי הטעם האישי של בעלי הבית.

התאמה אישית משדרגת את המראה המסורתי של שטיחים מעוצבים ואיכותיים. היא הופכת אותם לפתרון דקורטיבי מיוחד שמרכז יתרונות רבים. בעזרת התאמה אישית ניתן לא רק להתאים את השטיח לחדרים השונים, אלא גם ליהנות משימוש בחומרי גלם משובחים ועמידים.

Share Button