בית » בית ומשפחה » שימושים ברשת ברזל

שימושים ברשת ברזל

רשת ברזל יכולה לשמש לגידור מבני מגורים, מתקני תעשיות ואתרי בנייה. היא נפוצה בכבישים ומסילות ומשולבת במבני תעשייה ומסחר. הרשת אידיאלית עבור שטחים חקלאיים גדולים וקטנים ולכן מקובעת סביב לולי תרנגולות, רפתות ועוד. בנוסף, הרשת היא חלק בלתי נפרד מפתרונות הגידור סביב מבני ציבור וביטחון. רשתות מרעה מיוצרות ממתכת איכותית וניתן להתאים אותן לצרכי הלקוח.

הרבה רשתות ברזל משמשות לחיזוק קירות וגגות. המבנה של רשתות מן הסוג הזה שונה מגדר ברזל רגילה, היות ומטרתו לאפשר העברת כוח הכובד על הרשת כולה ולא רק על מוט ברזל בודד. אלו רשתות שנפוצות בענף הבנייה והן מיוצרות מחומרי גלם איכותיים במיוחד. יחד עם זאת, חיבור הרשתות אחת לשנייה מחייב הלחמה.

איך בוחרים באיזו רשת להשתמש?

קביעת ייעוד הרשת יכולה לעזור לבחור את הברזל המתאים לצורך המשימה. אפשר גם לבחור רשת לפי קריטריונים נוספים ולהשתמש במפרט הטכני על מנת לקבל הצעת מחיר מסודרת. אלו הנתונים שקובעים את עמידות הרשת בעומסים שונים:

  • תקן
  • גבול כניסה מגפ"ס תחתון
  • חוזק מתיחה מגפ"ס
  • יחס מתיחה מול כניעה
  • פחמן שקיל

הפרמטרים לעיל רלוונטיים לרשת ברזל המשמשת לחיזוק קירות וגגות. ברשתות אחרות שמשמשות לצרכי גידור חקלאיים, פרטיים או מסחריים ניתן להסתפק ברשתות קלות יותר. הדבר החשוב במקרה הזה הוא להשתמש בשיטת הקיבוע המתאימה. אפשר לקבע את הרשתות על גבי חומת לבנים ועל גבי קיר בטון. חלק מהרשתות מתאימות לקיבוע על יסודות בטון וחלק אחר נטמן בתוך הקרקע. במידת הצורך ניתן להביא גדר ניידת המיוצרת מברזל ורשת שנמצאת בתוך מסגרת מוכנה.

למה להשתמש ברשת ברזל?

הסיבה העיקרית לשימוש בברזל לטובת ייצור רשתות וגדרות היא עמידות. למרות המחיר הנמוך יחסית של הברזל, הוא עמיד לאורך שנים ואף דורש מינימום תחזוקה. במגזר הפרטי, העסקי, התעשייתי והחקלאי משתמשים בברזל לצורך בניית גדרות ורשתות באופן קבוע. הברזל מוכיח את עצמו ולכן הגדרות עומדות בתווי התקן הנדרשים. השימוש בגדר גם מאפשר התאמה ספציפית לגודל השטח שעליו רוצים להגן.

Share Button