בית » בית ומשפחה » שימוש נכון בשמפו לכלבים

שימוש נכון בשמפו לכלבים

שמפו לכלבים הוא מוצר מתעתע שצריך לדעת איך להשתמש בו. אם למשל רוצים להפיק מהשמפו את מלוא התועלת, אי אפשר להסתפק במריחה רגילה שלו על השערות ועל הראש. מעבר לכך, השמפו משמש לכל חלקי הגוף ולכן צריך למרוח אותו היטב גם באזור של הזנב. אם לא יודעים איך לסבן את החלק של הזנב, הכלב עלול להיכנס ללחץ ולהגיב בפתאומיות או באופן לא רצוי גם כלפי הבעלים שלו.

הפתרון הוא להשתמש בכל סוג של שמפו לכלבים רק אחרי שקוראים לעומק את הוראות היצרן. ההוראות מפורטות על גבי האריזה והן עוזרות לנצל את היתרונות של כל שמפו. בפועל, יש כמה דגשים שמופיעים על האריזה וצריך להתייחס אליהם:

א. תזמון המריחה של השמפו – הנחיות היצרן קובעות בין היתר באיזה שלב של המקלחת כדאי למרוח שמפו לכלבים. לצד שמפו שאותו מורחים מיד עם תחילת המקלחת ועל פרווה לחה ולא רטובה, יש שמפו שאותו כדאי לשמור לסוף כי הוא לא דורש הרבה זמן של המתנה.

ב. אלרגיות ורגישויות של הכלב – הנחיות היצרן גם מתארות את האלרגיות והרגישויות שעלולות להתעורר אצל גזעים מסוימים בגלל שמפו לכלבים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא כל הכלבים מגיבים באותה צורה אל שמפו או סבון. אם רוצים למנוע עוגמת נפש מיותרת, צריך לעשות את זה באמצעות היכרות מראש עם האלרגיות והרגישויות.

ג. תדירות השימוש בשמפו – מלבד האופן שבו ההנחיות מתארות כיצד להשתמש בשמפו בכל מקלחת, יש בהן התייחסות אל התדירות המומלצת. בעזרת התדירות המומלצת אפשר לנצל את יתרונות השמפו כדי להעניק לכלב תחושה טובה, פרווה נעימה והתמודדות עם קרציות ופרעושים.

איך מורחים את השמפו?

אבל האמת היא שקיימות גם הנחיות גנריות לשימוש בכל סוגי השמפו. ראשית, את השמפו צריך לעסות על גוף הכלב והפרווה בתנועות מעגליות.

שנית, מומלץ לשטוף את השמפו מאזור הראש ועד הזנב ולא לשכוח את הבטן. לבסוף, צריך גם לנגב את הכלב בצורה של טפיחות במקום במריחה ולוודא שלא נשאר שמפו שיגרום לו להתגרד.

 

Share Button