בית » עיצוב הבית » בריכות ביתיות – כל מה שצריך לדעת

בריכות ביתיות – כל מה שצריך לדעת

בית עם בריכה פרטית בעבר היה חלום שלא תמיד היה ניתן לממש אותו במציאות. מן הסתם מי שיש לו בית פרטי או וילה וודאי יכול לבדוק אופציה של התקנת בריכה פרטית בחצר. אבל לפני שמכינים את בגד הים, קרם שיזוף וכובע כדאי לדעת מספר דברים על בריכות שחיה ביתיות, כך תוכלו להגיע לבריכה מוכנים – רק לקפוץ למים. ובזהירות.

לבנות בריכה באופן חוקי

כדי לענות על השאלה הזו חשוב מאד לבדוק האם יש אישורי או היתרי בניה בעבור בריכות פרטיות ומה הכוונה? אם מדובר בבניין משותף יש לוודא תחילה האם יש מקום להציב בריכת שחיה ביתית, במידה וכן בניין משותף צריך לחזק אותו ולקבל אישור רשמי מהרשות המקומית להתקין בריכה.

אם מדובר על בית פרטי ההחלטה על התקנת בריכה היא ע"י דיירי הבית. במידה ויש מספיק מרחב ומקום אפשר להציב את הבריכה בכל מקום. חשוב להתייעץ עם בעלי מקצוע איזה מקום הוא העדיף ביותר. לדוגמא אם יש ילדים בבית רצוי שהבריכה תהיה בשדה הראיה של ההורים למקם אותה קרוב לחדר השינה של ההורים , או במקום שניתן להשקיף על הבריכה מכל זווית.

עיצוב הבריכה בהתאמה

חלק מהותי וחשוב לא פחות הוא תכנון ועיצוב הבריכה. כדי להמשיך וליהנות מהשהות בבריכה הפרטית חשוב להתקין מערכת סינון שתפקידה העיקרי הוא לשמור על המים נקיים. יש מגוון רחב של בריכות אם זה במידות, ובעיצובים שלה ולכן חשוב להתקין את מערכת הסינון המתאימה לבריכה הנבחרת. כך האפקטיביות תהיה הרבה יותר גבוהה ובריכה תחזיק מעמד לאורך זמן.

ומה לגבי העיצוב? עם השנים הפכו הבריכות הפרטיות לאלמנט חשוב וחלק מהנוף של חצר הבית, וכך גם לגבי העיצוב היום העיצוב הוא כזה שמשתלב באופן טבעי עם הסביבה ומה הכוונה? הבריכות מעוצבות בצורה כזו שהמים כאילו "יוצאים" ממנה .

וכמובן יש את האביזרים הנלווים המעניקים חוויה בלתי נשכחת במים, תאורה מיוחדת, חימום המים בחורף (מי אמר שרק בקיץ שוחים), מסננים, ועוד

בריכות הבטון המגושמות כבר לא "טרנד" חם . ולכן לפני כל החלטה בתחום בריכות ביתיות מומלץ לפנות לחברה המתמחה בתחום ולצוות מקצועי שימליץ על בריכה מתאימה לבית

 

Share Button