בית » בית ומשפחה » ערכת קריוקי ביתית

ערכת קריוקי ביתית

החל מתחילת שנות האלפיים, החלה אופנה חדשה בישראל, אופנה שגם היום כמעט עשרים שנה אחרי, עדיין נחשבת פופולארית מאוד, מדובר בקריוקי לשימוש ביתי. לשם כך, אנחנו יכולים לראות לא מעט אנשים אשר רוכשים ערכת קריוקי ביתית לשימוש במסיבות, מפגשים משפחתיים או חברתיים ולפעמים אפילו לשימוש עצמי של הילדים או של ההורים.

הרעיון של ערכת קריוקי הוא מאוד פשוט, מדובר על מערכת שמאפשרת למי שמשתמש בה לשמוע צלילים ולשיר את השיר במקום הזמר, באמצעות מיקרופון. את מילות השירים הוא יכול לשים על גבי מסך או להדפיס על נייר.

קריוקי, שנחשב מאוד פופולארי במדינות מזרח אסיה (בעיקר ביפן) וכן בארצות הברית, הוא למעשה גלגול מתקדם יותר של שירה בציבור או חפלה כפי שהיה לערוך בערב בחצרות הבתים. בתחילת שנות האלפיים, הרעיון של שירה בציבור חזר לאופנה ומשם התגלגל לקריוקי. אם נוסיף לכך את העובדה, שבערך באותה תקופה החלו תוכניות הריאליטי שעסקו במוזיקה, אז קיבלנו הסבר טוב, מדוע ערכות קריוקי ביתיות נמכרות היום באלפי עותקים.

מה כוללת ערכת קריוקי ולמי היא מומלצת

ערכת קריוקי בסיסית כוללת, בידורית שמאפשרת להשמיע מוזיקה, רמקולים (עם ובלי סטנד), מיקרופון (רגיל או אלחוטי), עגלה שניתן לשאת את הערכה ממקום למקום, ומי שרוצה יכול גם למצוא מגוון רחב של דיסקים לקריוקי. מדובר על דיסקים שמשמיעים צלילים בלי שירה. חשוב לומר שהבידורית עצמה, מאפשרת לנגן לא רק דיסקים אלא גם מתחברת לנגני מוזיקה חיצוניים, וניתן לשמוע מוזיקה דרכם.

ערכת קריוקי, כאמור, נמצאת היום בלא מעט בתים, בפרט בקרב מי שנוהג לארח, לעיתים תכופות, חברים ובני משפחה. חוץ מזה אנחנו יכולים ערכות קריוקי מקצועיות יותר בבתי קפה, פאבים, מסעדות, מועדונים וכן בקרב אנשי מקצוע, כולל תקליטנים.

מלבד אנשים שנוהגים לארח ומעוניינים בערכת קריוקי הרי מומלץ מאוד להורים לילדים קטנים, לקנות להם ערכת קריוקי ביתית קטנה שמתאימה לילדים. הסיבה היא, בזכות ערכה זו הילדים יוכלו לשיר ולפתח גם חוש יצירתי אך גם ביטחון עצמי של עמידה מול קהל. לא משנה אם הקהל יהיה הם עצמם, בני משפחה או חברים, הרי שעם הזמן ההורים יוכלו תוצאות לכך, שהילדים לא יפחדו לעמוד ולדבר מול הגן, הכיתה או בכל מקום אחר.

 

Share Button