בית » בית ומשפחה » מערכת השקייה

מערכת השקייה

כל מי שיש לו גינה ביתית צריך לעשות את הבחירה, האם ואיזו מערכת השקייה להתקין. כפי שאנחנו יודעים, כל גינה זקוקה למים בשביל שהוא לא תוכל להתקיים לאורך זמן, ואנחנו צריכים לבחור כיצד לספק לה אותה. כפי שנוכל לראות מיד, יש לנו כמה אפשרויות לכך, בין אם באמצעות מערכות השקייה ובין אם דרך אפשרויות אחרות.

כשאנחנו יוצרים גינה או משפצים גינה ישנה, עלינו לקבוע מראש באיזו מערכת השקייה אנחנו מתכוונים להשתמש, או יותר נכון באיזו דרך אנחנו מתכוונים להשקות את הגינה שלנו. הסיבה לכך היא מאוד פשוטה, עלינו לבחור את המערכת או השיטה בטרם אנחנו יוצרים את הגינה, על מנת שנוכל להחליט היכן להציב את המערכת, את הברזים, באילו אלמנטים עלינו להשתמש לצורך יצירת המערכת, כך נוכל לדעת כיצד לחלק את הגינה, היכן ליצור את אזורי הגידול ועוד. אם נחליט על מערכת השקייה, אחרי שאנחנו בוחרים את סוג הגינה, ייתכן מאוד שאנחנו לא נוכל להשתמש במערכת שאנחנו רוצים, גרוע מכך, ייתכן מאוד שנצטרך להפוך את הגינה בשביל להתקין אותה.

אלו אפשרויות עומדות לרשותנו וכיצד אנחנו בוחרים במערכת השקייה

למעשה עומדות לפנינו 4 אופציות עיקריות. אופציה אחת, היא לא להשתמש כלל במערכת השקייה אלא להשקות באמצעות קנקני מים, אך זו אופציה שמתאימה לגינות מאוד קטנות בשטחים מאוד מצומצמים. אופציה אחרת היא להשתמש בצינורות מים, הבעיה עם אופציה זו, שהיא גם דורשת מאיתנו לבצע את ההשקייה וכן גורמת לבזבוז של מים.

אופציה אידיאלית אחת, היא שימוש במערכת השקייה רגילה. מדובר על טפטפות שנמצאות באדמה ואנחנו פותחים וסוגרים אותן מתי שרוצים. זו אופציה שמתאימה בעיקר לגינות גדולות, שכן אין היגיון להציב טפטפת בגינה שבנויה על שטח מצומצם.

אופציה אידיאלית אחרת היא שימוש במערכת השקייה אוטומטית. מדובר על מערכת שאנחנו מתכנתים אותה מראש, מתי היא תעבוד, באיזה אזור ובכמה מים היא תשתמש. כמו במקרה של מערכות השקייה רגילות, גם כאן זו אופציה אידיאלית עבור שטחים גדולים. ההבדל הוא, שבמקרה הזה אנחנו יכולים לבחור בצורה הרבה יותר טובה כיצד לחלק את המים וכן אנחנו יכולים לתכנת שהמערכת תעבוד רק בשעות שנוחות לנו או שנכונות לגינה.

 

Share Button