בית » בית ומשפחה » באלו מקרים משתמשים בשרותיו של עורך דין צוואות

באלו מקרים משתמשים בשרותיו של עורך דין צוואות

הצוואה זהו מסמך אשר באמצעותו ניתנים הוראות של האדם ליורשיו בין אם מדובר בהוראות מוסריות לגבי הנהגות שונות אותם הוא דורש מיורשיו לאמץ ובין אם אלו הוראות לגבי הרכוש ומה ייעשה בו. אז נכון שזה ממש לא קל לשבת ולכתוב צוואה. כל אחד מאתנו רוצה להישאר בעולם והוא אינו רוצה לדמיין את עצמו עובר לעולם אחר.

כדאי לזכור כי כתיבת הצוואה עדיין לא מעידה על המוות הצפוי בקרוב. יש אנשים רבים שעדיין האריכו חיים עשרות שנים לאחר שהם כתבו את הצוואה שלהם וכאשר היא נפתחה בסופו של דבר היא כבר לא הייתה כלל רלוונטית…

למה כדאי לכתוב צוואה?

למרות הקושי הכרוך בכך, כדאי לכל אחד לכתוב צוואה כאשר כוחו במותניו וראשו צלול כדי למנוע אי הבנות ובעיות קשות במשפחה לאחר מכן. הצוואה זהו מסמך שיוצר את ההתניות לחוק הירושה. החוק קובע כי כאשר אדם לא ערך צוואה הרי שרכושו יועבר בהתאם להחלטות החוק על פי ברירות המחדל הקבועות בה. אנחנו כנראה לא ממש רוצים שהחוק הוא זה שיכתיב את אופן חלוקת הרכוש שלנו לכן, על אף אי הנוחות שבדבר, לא כדאי לדלג על שלב עריכת הצוואה כדי שנורה בה ליקירנו מה מוטל עליהם לעשות לאחר לכתנו מן העולם.

משתמשים בשירות של עורך דין צוואות

אנשים רבים בוחרים באפשרות של כתיבת הצוואה בפני עורך דין, שופט, נוטריון, דיין וכדומה. כאשר אנחנו רוצים שהצוואה תישא אופי חוקי ובכל מקרה של חוסר בהירות או חילוקי דעות יהיה זה עורך הדין המתמחה בצוואות שידע כיצד לפתור את העניין באופן החוקי והנכון ביותר, הרי שהפנייה אל עורך דין לשם כך זהו הפתרון הטוב ביותר. יש אמנם דרכים נוספות לכתוב את הצוואה ולדאוג שהוא יהיה חוקי ובר תוקף אך ברור שאין טוב מעורך דין שיחתום על המסמך כדי להעניק לו את החוקיות הדרושה.

דרכים נוספות לכתיבת מצוואה –

  • צוואה בנוכחות עדים – ניתן לכתוב צוואה בנוכחותם של עדים שם מפרטים את כל ההסדרים הכלכליים הרצויים. המצווה יחד עם העדים חותמים על צוואה זו.
  • צוואה בעל פה – לעיתים נמסרת הצוואה באופן חפוז כאשר אדם חש כי הוא עומד בשערי מוות וחשוב לו להעביר מספר הנחיות, הרי שדבריו הנאמרים בפני שני עדים לפחות יכולים לשמש כצוואה חוקית.
Share Button